Polskie Stowarzyszenie Inżynierów Chłodnictwa i Klimatyzacji

Polskie Stowarzyszenie Inżynierów Chłodnictwa i Klimatyzacji

im. Janusza Groszkowskiego
założone w 1965 roku w Bytomiu

Adres e-mail:
biuro@psichik.pl

04.01

Dzień Inżyniera

XIX Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowe DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ CIEPLNO-MECHANICZNYCH ELEKTROWNI

26 września 2017

XIX Sympozjum Informacyjno-Szkoleniowe DIAGNOSTYKA I REMONTY URZĄDZEŃ CIEPLNO-MECHANICZNYCH ELEKTROWNI

Wśród bloków energetycznych opalanych węglem bloki długoeksploatowane stanowią zdecydowaną większość. Te z nich, które zostały odpowiednio zmodernizowane w zakresie spełnienia wymagań prawnych oraz przedłużenia trwałości będą eksploatowane do ok. 2035 roku. Dla takiego rozwiązania nie ma racjonalnej alternatywy. 

Bloki te, zwłaszcza 200 MW i 360 MW, będą potrzebne w KSE nie tylko w celu zapewnienia odpowiedniego wolumenu mocy, ale przede wszystkim jako elastyczne jednostki zapewniające stabilność systemu elektroenergetycznego. Stan techniczny i dyspozycyjność okażą się najważniejszymi kryteriami oceny ich przydatności do dalszej eksploatacji. 

Pro Novum we współpracy z wszystkimi grupami energetycznymi od wielu lat przygotowuje się do jak najlepszego zrealizowania tego zadania. Opracowaliśmy wytyczne przedłużania eksploatacji elementów krytycznych urządzeń cieplno-mechanicznych w perspektywie 350 000 godzin pracy, zaimplementowaliśmy je w systemach informatycznych nadzorujących stan techniczny w trybie on-line, stworzyliśmy systemy integrujące informacje o historii i warunkach eksploatacji oraz dyspozycyjności. To stworzyło warunki do uzyskiwania wiedzy dającej możliwość nie tylko prognozowania trwałości, ale także predykcji uszkodzeń. Opracowaliśmy podstawy Diagnostyki 4.0 dla Elektrowni 4.0. 

Sympozjum odbędzie się w hotelu Angelo by Vienna House, ul. Sokolska 24, 40-086 Katowice.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!